menu

Ostrov Flores

Ostrov Flores je nejzápadnější ostrov Azorského souostroví a pyšní se oceněním „největší přírodní rezervace primitivní flóry“.

Jak již jméno naznačuje, jedná se o ráj květin, někdy přezdívaný „Atlantická zahrada“ či „Azorské Švýcarsko“. Položený v nejzápadnější části souostroví zaujímá ostrov Flores rozlohu 143,11 km2 a populace dosahuje čísla 4329. Podél pobřeží se táhnou pásma zelenavých úbočí, která se střídají s ostře řezanými zátokami a malebnými vesničkami směle vystavěnými na vysokých útesech. Vnitrozemí je pestré a barevné: vedle pohoří leží údolí, v nich říčky a idylická jezera roubená hustou a různorodou vegetací, především ale hortenziemi, jejichž sytá modř směle konkuruje jasnému nebi i Atlantiku. Hlavními centry jsou Santa Cruz a Lajes.

Když se vydáte od skály „ Rocha dos Bordoes“ do vnitrozemí ostrova a naleznete zde sedm ukrytých jezírek a kráter, který je celý posetý hortenziemi, budete mít pocit, že jste nalezli ráj na zemi.

ZAJÍMAVÁ MÍSTA K NAVŠTÍVENÍ NA OSTROVĚ FLORES

Rocha dos Bordoes


Láva ztuhlá do vertikálních pruhů vytvořila nepřehlédnutelný pahorek, který má velký význam pro geologické studie.


Morro Alto


Je nejvyšší hora ostrova Flores o výšce 914 m. nabízí panoramatický výhled na okolní jezera a zelená údolí, kudy protékají malé říčky. Odsud zahlédnete i Ponta Delgada, Fajá Grande a Fajazinha.


Sete Lagoa


V centrální části ostrova najdete celkem 7 jezer (Lagoa Funda, Branca, Seca, Rasa, comprida, Lomba a Funda das Lajes), které dohromady vytváří kouzelnou krajinu kombinace vodního a suchozemského světa.


Cascatas


V vyšších místech mezi Fajazinha a Ponta da Faja objevíte obzvláště zajímavou oblast, kde ze země vyvěrá 20 pramenů. Při cestě po západním pobřeží na ně určitě nezapomeňte!


Pedras do Frade e da Freira


Kamenné útvary na místech západního pobřeží jsou výsledkem erozí a připomínají mnicha a řeholnici (v portugalštině frade a freira). Poblíž najdete Jeskyni kohouta (Gruta do Galo), která z profilu vypadá jako kohout a vstup do ní připomíná vstup do katedrály. Má velmi zajímavou geologickou strukturu.


Ilheu do Monchique


Nejzápadnějším bodem celého souostroví je tento malý ostrůvek, přilepený k Flores.


A Gruta dos Enxaréus


Mezi hlavním městem Santa Cruz a Caveira, na východním břehu ostrova, se rozkládá jeskyně s názvem Enxaréus o délce cca 50 m a šířce 25 m.


 

Zájezdy destinace Ostrov Flores

AZORY - FLY & DRIVE - 5 OSTROVŮ
Ostrov Flores
od 11 nocí
od 50 990,- Kč
Poznávací okruhy ~
ALDEIA DA CUADA
Ostrov Flores
od 0 nocí
od 1 490,- Kč
Pobytový zájezd ~