menu

POZOROVÁNÍ PTÁKŮ na AZORÁCH

Azory jsou považovány za mimořádné místo pro pozorování ptáků. Můžete zde najít více než 200 endemických a stěhovavých druhů. Jedná se o jediné místo v Evropě, kde je možné pozorovat evropské a zároveň i americké stěhovavé druhy, které přilétly na toto území uprostřed Atlantiku uniknout rozmarům počasí, odpočinout si a pak pokračovat dál ve své cestě .

 

Na ostrovech se nachází několik významných hnízdních kolonií mořských druhů ptáků. Místní populace rybáka rajského, buřňáka kapverského, buřňáka Bulwerova, buřňáka šedého, buřňáka menšího a buřňáčka běločelého tvoří přes 50% ptáků celého západního Palearktu. Suchozemských ptáků je tu málo, ale je mezi nimi kanár divoký a poddruh hýla obecného (v horských vavřínových lesích na východě Sao Miguel – Pico de Vara).

 

Během září se na ostrovech vyskytuje řada amerických druhů, hlavně bahňáků. K jejich zastižení jsou nejlepší opuštěné pobřežní lomy jižně od přístavu v Praia da Vitoria (místní je znají jako Cabo da Praia) na ostrově Terceira.

 

Na Azorách se nachází řada ornitologických center, které pořádají pro zájemce výlety, semináře a také stálou expozici pro své návštěvníky s informacemi o všech druzích ptactva.