menu

AZORY - FLY & DRIVE - 5 OSTROVŮ

od 48 990,- Kč
Azory
Poznávací okruhy ~
ObjednatPoptat zájezd na míru

Poloha

Individuální kombinovaný zájezd po 5 ostrovech se zajištěním letenek, přeletů mezi ostrovy, pronájmu automobilu na každém ostrově a ubytování se snídaní. Uvedený program je jen doporučený, každý si ho může upravit dle přání.

1.DEN

Odlet z Prahy do Lisabonu, přílet do Lisabonu, transfer do hotelu v centru města, ubytování a nocleh.

2.DEN

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet z Lisabonu na ostrov Sao Miguel, po příletu převzetí auta a transfer do hotelu na ostrově Sao Miguel, ubytování. Poté doporučujeme tento program: odjezd do Furnas - Tal po jižním pobřeží. Zastávka ve vesnici Vila Franca do Campo. Prohlídka jezera v údolí Furnas a poté návštěva botanického parku s vroucími jezírky. K obědu možnost ochutnat místní specialitu „cozido“ připravovanou v horké zemi. Následuje cesta po severním pobřeží s návštěvou čajové plantáže a zastávkou na vyhlídce Santa Iria. Odpoledne návrat do hotelu, nocleh.

3.DEN

Snídaně v hotelu, po snídani se vydáme po horských silničkách k jezeru Sete Cidades, odkud je nádherný výhled na ostrovní nížiny. Možnost pěší procházky podél 12-ti kilometrového kráteru. Při zpáteční cestě návštěva ananasových plantáží. Návrat do hotelu a nocleh.

4.DEN

Snídaně v hotelu, prohlídka města Ponta Delgada, odpoledne možnost výletu za pozorováním velryb či delfínů.

5.DEN

Volný den na relaxaci u moře či na další toulky ostrovem.

6.DEN

Snídaně v hotelu, po snídani odjzed na letiště, vrácení auta a odlet na Faial, převzetí auta a transfer do hotelu Faial, Horta, nebo podobného. Odpoledne se můžete vydat směrem na Espalamaca po horské silnici s výhledy na údolí Flamengo, až na nejvyšší bod ostrova, Caldeira. Cesta pokračuje na sever ke Capelinhos (Připomínka poslední vulkanické erupce v roce 1957), kde je možné navštívit muzeum sopečné činnosti. Návrat do hotelu, nocleh.

7.DEN

Ráno odjezd autem na trajekt na ostrov Pico (cesta asi 30 minut). Odjezd po horské cestě vedoucí v nadmořské výšce až 1100 m, přes celý ostrov. Zastávka ve vesnici Lajes s návštěvou muzea velryb, uvidíme lávové útvary achorro, v Sao Roque navštívíme starou továrnu na zpracování velryb. Dále do Cais do Pico, zastávka u jezera Capitao. Večer transfer zpět na Faial.

8.DEN

Snídaně v hotelu, odjezd na letiště, vrácení automobilu, odlet na ostrov Flores, převzetí automobilu a následná prohlídka ostrova s pěší procházkou po ostrově posetém hortenziemi. Flores je nejzápadnější ostrov Azorského souostroví a pyšní se oceněním "největší přírodní rezervace primitivní flóry". Když se vydáte od skály "Rocha dos Bordoes" do vnitrozemí ostrova a naleznete zde sedm ukrytých jezírek a kráter, který je celý posetý hortenziemi, budete mít pocit, že jste nalezli ráj na zemi... Ubytování v hotelu.

9.DEN

Snídaně v hotelu, volný den, možnost fakultativního výletu za velrybami nebo celodenní výlet lodí na ostrov Corvo či procházky po tomto překrásném ostrově, nocleh.

10.DEN

Po snídani odjezd na letiště, vrácení automobilu, odlet na ostrov Terceira a převzetí automobilu, odjezd do hotelu a volné odpoledne ve městě Angra do Heroismo, které je právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh.

Cena zahrnuje:

přelet mezi ostrovy, 2x ubytování v Lisabonu, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní na Azorách dle programu ve 3* hotelech, transfer letiště – hotel – letiště, pronájem automobilu kategorie A.

Cena nezahrnuje:

Leteckou přepravu Praha – Ponta Delgada/ Faial – Praha, v nejnižší knihovací třídě


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena